Služby pre Vás

Medicinálna pedikúra

Umožňuje zložitejšie ošetrenie nôh, ako napríklad takmer bezbolestné a nekrvavé ošetrenie zarastajúcich nechtov, otlakov, kurích ôk a iných neortopedických anomálií pomocou prístroja. Ošetrenie prístrojom si nevyžaduje kúpeľ nôh vo vode, je maximálne šetrné a navyše obrusovanie kože je prirodzený spôsob odstraňovania zatvrdnutej, zrohovatenej kože, pričom pravidelným obrusovaním sa spomaľuje nadmerný rast kože a vytváranie otlakov, ošetrenie nechtov touto metódou je šetrnejšie, nechty sa zbrusujú do požadovanej dĺžky i tvaru, odstraňovanie kurích ôk sa prevádza špeciálnou frézkou a zákazník zväčša ani nepostrehne, že zdroj bolesti zmizol, ošetrenie mozoľov a otlakov pomocou frézok je rýchle a dokonalé, ide o fyziologický spôsob ošetrenia, pretože nedochádza k porušeniu integrity kože ani k možnosti krvavého poranenia, súčasťou medicinálnej pedikúry je krátka klasická masáž nôh a dôkladná dezinfekcia.

-dezinfekcia nôh , úprava nechtov a kožičiek pomocou podologického prístroja , odstránenie zrohovatenej kože prístrojom, masáž nôh 10 min. , lakovanie výživným lakom, ošetrenie kožičiek nechtov olejčekom, krémovanie nôh, zásyp púdrom.

Parafín na nohy

Parafín je špeciálny vosk, ktorý sa používa k liečebným i kozmetickým kúpeľom. Ide o špeciálny vosk získaný z ropy a obohatený o vitamín E. Jeho účinky sú teda zdravotné i estetické. Využíva sa pri chorobách pohybového aparátu, u chronickej reumatickej artritídy, pri chorobách drobných kĺbov končatín, suché alebo na popraskanú pokožku na rukách či nohách, degeneratívneho pôvodu, chronická reumatická artritída a ďalšie postihnutia, predovšetkým drobných kĺbov končatín, osteoporózy, pri Bechterevovom ochorení, pri chrbticovom bolestivom syndróme, neurologických ochoreniach, tenisovom lakti a všade tam, kde teplo prináša úľavu od bolesti.

Diabetická noha

Ako diabetická noha je označované postihnutie dolných končatín u diabetikov. Pojmom diabetická noha sú označované defekty dolných končatín vzniknuté ako komplikácia ochorenia cukrovkou. Tieto defekty vznikajú v dôsledku postihnutia ciev a nervov, ktoré je spôsobené zvýšenou hladinou cukru v krvi diabetika. Syndróm diabetickej nohy by sa v žiadnom prípade nemal podceňovať, už len preto, že patrí medzi časté komplikácie diabetu a bohužiaľ viac ako polovica pacientov musí podstúpiť amputáciu.

Jedná sa o veľký problém nielen z hľadiska medicínskeho, ale aj spoločenského a ekonomického. Vysoký počet amputácii a dlhodobé pobyty pacientov v nemocniciach presunuli tento problém do popredia všeobecného záujmu. Štatistické údaje potvrdzujú, že viac ako 10 % diabetikov trpí syndrómom diabetickej nohy. Medicinálna pedikúra je najvhodnejšou metódou ošetrenia diabetickej nohy a zároveň je tým diabetická noha v pravidelnej sledovanosti a starostlivosti

Príčinami vzniku diabetickej nohy sú neuropatické postihnutia nervov, hypoglykémia, postihnutie cievneho systému, ale aj napr. pôsobenie tlaku na nohu.

Zvlášť rizikoví sú pacienti so senzorickou neuropatiou, u týchto pacientov je porušená vibračná citlivosť (diagnostikovateľná pomocou kalibrovanej ladičky u diabetológa alebo neurológa), pacienti majú tiež narušené vnímanie tlaku a teploty.

Ľahko dochádza k otlakom, popáleninám, drobným úrazom. Diabetika nohy nebolia, preto im nevenuje pozornosť a neošetrí si drobné poranenia. Ľahko vznikajú sekundárne infekcie, ktoré nespôsobujú bolesť, sú podceňované a problém sa môže vyvinúť do takých rozmerov, že jediným riešením je amputácia.

Ďalšou rizikovou skupinou sú pacienti s motorickou neuropatiou. Dochádza k atrofii drobných svalov nohy a k trvalému ohnutiu prstov (kladivkovité prsty), na ktorých ľahšie vznikajú otlaky a defekty a mení sa tvar nohy.

Neuropatické vredy sa tvoria v miestach maximálneho tlaku na chodidle, najčastejšie v oblasti pätovej kosti a nad hlavičkami priehlavkových kostí.

Nohy diabetikov sú teplé , ale menej prekrvené, často na nich vznikajú opuchy, ktoré dokresľujú obraz ochorenia. U diabetikov je znížená tvorba potu, koža na nohách je tým menej elastická a je náchylnejšia k tvorbe trhliniek a poranení. Preto je veľmi dôležité pri kontrolách rizikových pacientov pravidelne a často vyšetrovať i nohy.

Zarastený necht

Zarastený necht je veľmi nepríjemný problém, ktorý trápi predovšetkým dospievajúcich. Zarastanie postihuje najčastejšie palec u nohy, kedy okraje nechtu zarastajú pod kožu. Takto narušená koža je následne napadnutá infekciou a dochádza k rozvoju zápalu. Častejšie zarastá okraj, ktorý susedí s ostatnými prstami.

Príčiny zarastania nechtov

Podľa príčiny vzniku delíme toto ochorenie na dva druhy :

Vrodená forma zarastania nechtov je veľmi vzácna a jej prejavy sú viditeľné už u novorodencov. Dôvod vzniku ochorenia nie je doteraz objasnený. Stav dieťaťa sa väčšinou do jedného roka života upraví.

Získaná forma zarastania nechtov postihuje všetky vekové kategórie, najčastejšie však mladých jedincov. Dôvodom vzniku býva nesprávne zastrihnutie nechtu alebo nevhodná voľba obuvi. Veľkú úlohu hrá tiež genetická predispozícia a tvar nechtu.

Príznaky zarasteného nechtu

Necht, ktorý vytvára tlak na jemnú kožu, ju skôr alebo neskôr porania. Toto miesto sa stáva ľahkou vstupnou bránou pre infekcie. Zároveň dochádza k sčervenaniu, bolestivosti a hnisaniu. Všetky vyššie spomínané príznaky sú veľmi nepríjemné a obmedzujú chorého v chôdzi.

Liečba zarasteného nechtu

 • navštívte v prvom rade odborníka, včasná diagnostika zarasteného nechtu môže predísť bolestivému liečniu,
 • kedysi zaužívané vystrihovanie a vyrezávanie nechtov už nie je to najlepšie riešenie a problém zarasteného nechtu nevyrieši, skôr naopak ,pravidelným vyrezávaním sa stáva chronickým problémom,
 • pravidelným odborným ošetrením sa dajú príznaky zarastajúcich nechtov eliminovať,
 • pri zarastaniach nechtu pomôže necht nadvihnúť tampónovaním, náplasťami , aplikovaním vhodnej špony, čo už odborne posúdi pedikérka,
 • dôležité je včas vyhľadať odbornú pomoc a nenechať zájsť problém do extrémov ako je napr. enormný zápal alebo hnisanie,
 • so zarastajúcimi nechtami je nevyhnutné pravidelne navštevovať pedikúru, kde odborná pedikérka určí vhodnú formu liečby,
 • v súčasnosti prichádzajú na trh špony-strojček na nechty, ktoré sa aplikujú na zarastajúce nechty a tie usmerňujú necht v správnom raste.

Podofix - špona na zarastajúce nechty

 • jednoduché a rýchle nasadenie
 • elastický a tvarovateľný plast
 • nový materiál s vysokou lepivosťou


Čo určite nerobiť?

 • nenoste úzke topánky. Dobré topánky sú tie, v ktorých vieme hýbať všetkými prstami!
 • • nevystrihujte si nechty do oblúka. Rovno strihané nechty sú správne ostrihané nechty. Ale ani to nie je celkom pravda, pretože je to naozaj v závislosti od typu nechtového lôžka. Ale je dôležité, aby sa na okrajoch valu zachoval necht (pri časti, kde necht už voľne prerastá). Totižto prehnaným vystrihovaním sa stane to, že sa val prevalí do voľného priestoru a potom necht priamo zarastá.

Služba "prídem k Vám" - práca v teréne

Svoje služby vykonávam aj mimo svojho salónu.Spolupracujem s kozmetickými salónmi, doliečovacími ústavmi, rehabilatačnými strediskami. V prípade záujmu ma môžete kontaktovať telefonicky alebo mailom.